Історія МВМПУ

На території Донецької області завдяки її природним багатствам, близькості ринку збуту ще з другої половини ХІХ століття швидко розвивалась промисловість. З огляду на це виникла потреба в підготовці кваліфікованих робітничих кадрів.

У 1976 році було відкрито ПТУ №99 з підготовки кваліфікованих робітників для Маріупольського металургійного заводу імені Ілліча відповідно до наказу Міністерства чорної металургії СРСР і Держкомітету ПТО СРСР № 350/307 від 02.06.76р. «Про заходи з поліпшення підготовки кваліфікованих робітників в училищах профтехосвіти для заводу імені Ілліча Маріуполя».Іван Лут

З лютого 1982 року навчальний заклад носить ім’я  знатного сталевара, Героя Соціалістичної праці  Івана Андрійовича Лута.

Іван Лут народився в 1910 році в сім'ї робітників. Закінчив ремісниче училище № 8. З 1927 року працював на заводі імені Ілліча в мартені-2 желобщіком, канавщіком, підручним сталевара, сталеваром. Закінчив курси майстрів, працював майстром мартенівського цеху, а з 1952 року - старшим майстром. Також працював працював майстром виробничого навчання в ПТУ № 99. Є автором численних рацпропозицій, зокрема, завдяки запропонованому ним нового способу наварки пода печі час простою печей вдалося скоротити      на 2,3%.

В 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ № 99 було реорганізовано у Маріупольське вище металургійне професійне училище (МВМПУ) і з 2005 року  училище розпочало підготовку молодших спеціалістів на ІІІ ступені навчання за спеціальностями: монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва, технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях, експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання, обробка металів тиском.