Присвячено 100-річчю В.О. Сухомлинського

28 вересня 2018 року у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі відбувся захід, присвячений великому педагогу сучасності Василю Олександровичу Сухомлинському, методичні посиденьки «Константи В.О. Сухомлинського».

Для підготовки цього заходу заздалегідь була оголошена тема та створена творча група, проведена інструктивна нарада з членами творчої групи.

Відкрила захід заступник директора з навчальної роботи Бондар Т.В., яка зазначила, що дуже символічно зібратися педагогам на святкування ювілею В.О. Сухомлинського напередодні Дня професійно-технічної освіти та Дня вчителя та побажала, щоб всі присутні провели цей час приємно та з користю.

Бібліотекар училища Клєвцова Н.О. підготувала виставку літератури за темою заходу.

Викладачі та майстри МВМПУ підготували доповіді та презентації, присвячені цій видатній людині. Торкнулись всіх аспектів життя та творчості Сухомлинського, як педагога, письменника, батька та великого знавця дитячих сердець.

Викладач Черіцева М.М. представила цікаві факти з життя Сухомлинського. Вона зазначила, що ще хлопчиком він виявляв неабияку тягу до знань.

Викладачі Боєва О.І. та Мальцева О.О. торкнулись духовних цінностей. Викладач Вертипорох О.М. вивела тези щодо ролі викладача у всебічному розвитку учнів. Розповіла про свій власний підхід до виховання в учнів інтересу до навчання. Підтримала її в цьому підході майстер в/н Лавринішина Л.П., яка акцентувала увагу на таких якостях учителя як гуманність, доброзичливість, сердечність, уміння запалити бажання вчитися та інше.

Сирцова Л.О. зазначила, що майстер виробничого навчання «має бути не абстрактним втіленням педагогічної мудрості, а живою особистістю, яка допомагає учню пізнати не лише практичні навчання, а й самого себе. Він мусить бути для них зразком багатства духовного життя. Всі таланти розкриються тільки тоді, коли кожен учень зустріне на своєму шляху ту живу воду, без якої задатки засихають». Викладач Дерев’яшкіна М.М. та майстер в/н Харламов Г.В. зачитали уривки з книги «Листи до сина», які не втрачають актуальності і в наші дні.

Ми не могли не торкнутися теми любові до матері, що через все життя проніс в собі В.О. Сухомлинський, він писав: «Людина в своєму моральному розвитку стає такою, яка в неї мати». Про це нам в своїй доповіді розповіла викладач Єгорова Т.І.

Викладачі Зиновченко Т.Г. та Мудрова О.В. визначили, що праця є важливим елементом розумового, морального, естетичного та фізичного виховання учнів. Важливість трудового виховання саме в колективі.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Петрів Г.М. підвела підсумок заходу, визначила основні ідеї зустрічі, висловила вдячність всім виступаючим за повні та цікаві доповіді.

Завершився захід активним обговоренням всього почутого в невимушеній атмосфері за чашкою кави.

           IMG_20180928_142619 IMG_20180928_143055 IMG_20180928_143639 IMG_20180928_145610 IMG_20180928_150833