Фаховий молодший бакалавр - це освітньо-професійний ступінь, що здобувається на рівні фахової передвищої освіти і присуджується закладом освіти у результаті успішного виконання здобувачем освітньо-професійної програми.
Фахова передвища освіта спрямована на формування та розвиток освітньої кваліфікації, що підтверджує здатність особи до виконання типових спеціалізованих завдань у певній галузі професійної діяльності, пов’язаних з виконанням виробничих завдань підвищеної складності та здійсненням обмежених управлінських функцій, що характеризуються певною невизначеністю умов та потребують застосування положень і методів відповідної науки, і завершується здобуттям відповідної освітньої та/або професійної кваліфікації.
Особа, яка здобула ступінь фахової передвищої освіти (фаховий молодший бакалавр), може продовжити навчання на рівнях вищої освіти, у тому числі за скороченою програмою підготовки. (згідно Закону України «Про фахову передвищу освіту»)
Маріупольське ВМПУ готує фахових молодших бакалаврів за наступними спеціальностями (освітнімми програмами):
1. Металургія (Обробка металів тиском) (на базі повної загальної середньої освіти і рівня «кваліфікований робітник» «Оператор поста керування станом гарячої прокатки. Оператор поста керування станом холодного прокату») з одержанням освітньо-професійного рівня "Фаховий молодший бакалавр" та кваліфікації, техніка-технолога.
2. Галузеве машинобудування (Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання) (на базі повної загальної середньої освіти і рівня «кваліфікований робітник» «Машиніст крана металургійного виробництва») з одержанням освітньо-професійного рівня "Фаховий молодший бакалавр" та кваліфікації Технік з експлуатації та ремонту устаткування.
3. Галузеве машинобудування (Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях) (на базі повної загальної середньої освіти і рівня «кваліфікований робітник» «Верстатник широкого профілю») з одержанням освітньо-професійного рівня "Фаховий молодший бакалавр" та кваліфікації техніка-технолога.
4. Автоматизація та комп′ютерно-інтегровані технології (Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва) (на базі повної загальної середньої освіти і рівня «кваліфікований робітник» «Електромонтер з ремонту і обслуговування електрообладнання») з одержанням освітньо-професійного рівня "Фаховий молодший бакалавр", та кваліфікації електромеханіка.
Автор статті: .