Електрогазозварник. Газорізальник

Електрогазозварник - фахівець, який здійснює зварювання різних виробів з металу (вузлів металоконструкцій, трубопроводу, деталей машин і механізмів і т.д.). Дана професія включає в себе дві інші - електрозварника ручного зварювання і газозварника. Люди цієї професії працюють на підприємствах машинобудування, металообробки, будівництві, у комунальних організаціях, в сільському господарстві та багатьох інших галузях. В даний час, професію електрогазозварника вважається дуже затребуваною на ринку праці. Усі фірми і підприємства потребують кваліфікованих фахівцях у цій галузі. Для якісної підготовки фахівців в училищі є спеціально обладнані кабінет і лабораторія спецтехнології електрогазозварник к, газорізальник.

 Необхідний рівень знань із загальноосвітніх дисциплін:

Для оволодіння професією електрогазозварника необхідні грунтовні загальноосвітні знання з фізики, хімії, математики і креслення.

Медичні вимоги:

Ця професія протипоказана особам з гіпертонічною хворобою, бронхіальною астмою, ревматизмом, порушенням опорно-рухового апарату.

Вимоги до схильностей та інтересів:

Праця зварника різнобічна і вимагає багатьох знань і вмінь.

Він зобов'язаний мати грунтовні спеціальні теоретичні знання, широке технічне, творче мислення, бути загальноосвіченою людиною, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками.

Професія газозварника підходить тим, хто має інтерес до техніки, любить фізично працювати, має умілі руки.

 Обмеження щодо статті:

Професія зварника в основному чоловіча, праця жінок на зварювальних роботах у зв'язку з підвищеною важкістю і шкідливістю обмежена. Забороняється застосування праці жінок при зварюванні в закритих ємкостях (цистернах, котлах тощо), а також при виконанні зварювальних робіт на висоті.

До виконання зварювальних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які мають кваліфікаційне посвідчення і пройшли інструктаж з техніки безпеки. Вони повинні також пройти попередній медичний огляд.

Режим праці та відпочинку:

Електрогазозварник працює 7-годинний робочий день, йому надається встановлена чинним законодавством відпустка, до якої додається певна кількість днів за важкі і шкідливі умови праці. Передбачені пільги в пенсійному забезпеченні: чоловіки мають право виходу на пенсію в 55 років при стажі роботи не менше 20 років, жінки при стажі роботи 15 років йдуть на пенсію в 50 років.